BIP
Rejonowy Zarząd Infrastruktury we Wrocławiu
Aktualności
13.11.2018
uroczysta zbiórka oficerów i pracowników Zarządu

09.11.2018 r. w Rejonowym Zarządzie Infrastruktury we Wrocławiu odbyła się uroczysta zbiórka z okazji Narodowego Święta, 100 Rocznicy Odzyskania Niepodległości. Apel rozpoczął się odśpiewaniem Hymnu Państwowego, następnie wystąpił Szef Zarządu płk Robert WÓJCIK w okolicznościowym przemówieniu.
Płk WÓJCIK przypomniał trudną drogę Narodu Polskiego do odzyskania wolności, naznaczoną rozbiorami, powstaniami i wojnami. Zwrócił także uwagę na trud           i starania Polaków, którzy mimo szykan i represji zawsze pielęgnowali swoją narodową tożsamość i przekazywali ją kolejnym pokoleniom. Zaznaczył również obecną rolę żołnierzy i pracowników Infrastruktury w służbie Niepodległej:
"właśnie my - żołnierze i pracownicy Resortu Obrony Narodowej mamy możliwość przysłużenia się pracą Ojczyźnie, nasze działania mają wpływ na kondycję i kształt Wojska Polskiego, dbamy o jakość i standard obiektów wojskowych, efekty naszych starań będą służyły wojsku przez kolejne kilkadziesiąt lat" - mówił płk WÓJCIK.
Na koniec zachęcił do uczestnictwa w obchodach 100 lecia Odzyskania Niepodległości organizowanych we Wrocławiu, przedstawiając szczegółowy plan oficjalnych uroczystości.

Zbiórka była również okazją do przedstawienia pracownikom Zarządu otrzymanych podczas Święta Infrastruktury od przybyłych Gości dowodów uznania dla naszej pracy i jej efektów.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Ministerstwo Obrony Narodowej
Katalog stron wojskowych