BIP
Rejonowy Zarząd Infrastruktury we Wrocławiu
Aktualności
Święto Infrastruktury w RZI Wrocław
02.10.2017
29.09.2017 uroczyste obchody

Przełom września i października to okres, w którym infrastruktura wojskowa obchodzi swoje święto.

24 grudnia 2013 r. Minister Obrony Narodowej wydał decyzję w sprawie ustanowienia świąt wojskowych oraz sposobu ich obchodzenia w Siłach Zbrojnych, od tego momentu wszelkie uroczystości z tej okazji uroczystości zyskały miano oficjalnych.

W tym roku jest to wyjątkowe święto, gdyż zbiega się z 65 leciem Infrastruktury Wojskowej na Dolnym Śląsku. W nadchodzącym roku 2018 będziemy obchodzić w całej Polsce jeszcze większe święto - 20 lecie sformowania Rejonowych Zarządów.

Zorganizowana w siedzibie Zarządu akademia była dobrą okazją do wręczenia przyznanych przez Ministra Obrony Narodowej medali Siły Zbrojne w Służbie Ojczyzny i Za Zasługi Dla Obronności Kraju. W swoim przemówieniu Szef Zarządu – płk Robert WÓJCIK nawiązał do przeszłych wydarzeń związanych z obchodzonymi świętami – pierwotnie Dniem Budowlańca, poprzez 60-lecie Zarządu, do pierwszego i kolejnych świąt infrastruktury, zwracając uwagę na interpersonalne znaczenie tego typu wydarzeń. „Życzę wszystkim Państwu, aby te luźniejsze chwile, które towarzyszą takiemu wydarzeniu jakim jest święto infrastruktury prowadziły do większego zintegrowania i poprawy wzajemnych relacji, co będzie następnie miało odbicie we współpracy już na polu zawodowym” – zakończył płk WÓJCIK.

 

Ministerstwo Obrony Narodowej
Katalog stron wojskowych