BIP
Rejonowy Zarząd Infrastruktury we Wrocławiu
Aktualności
04.05.2017
uroczysta akademia

28.04.2017 r. uroczystą zbiórką kadry i pracowników uczciliśmy w Zarządzie zbliżające się Święta Narodowe: Dzień Flagi Państwowej, Święto Trzeciego Maja i 72. Rocznicę zakończenia II Wojny Światowej.
Obchody Świąt Narodowych są każdego roku wpisane w kalendarz najważniejszych uroczystości obchodzonych w Zarządzie. Z tej okazji płk Robert WÓJCIK – Szef Zarządu wspomniał o historycznym podłożu tych uroczystości, nawiązując do patriotycznego i symbolicznego znaczenia Barw Narodowych oraz tradycji tworzenia Wojska Polskiego w kontekście uchwalonej w 1791 roku Konstytucji 3 Maja.
Spotkanie to było także okazją do pożegnania: pułkownika Dariusza SAWKI oraz pracowników wojska Panów Andrzeja GAWLIKA i Andrzeja MITY, którzy zakończyli swoją zawodową drogę, związaną z Resortem Obrony Narodowej.
Pułkownik Dariusz SAWKA zakończył służbę wojskową.  „Już raz żegnaliśmy Pana Pułkownika, w związku z niemniej ważnym wydarzeniem jakim wtedy był awans i przeniesienie do innej instytucji. Dzisiaj żegnamy Pana Pułkownika, którego służba dla Resortu Obrony Narodowej została zakończona” – przypomniał płk WÓJCIK.
Pułkownik SAWKA jest absolwentem Wojskowej Akademii Technicznej, którą ukończył w 1984 r. Jego służba wojskowa związana była przez bardzo długi czas z Garnizonem Wrocław. Przez wiele lat służył dla Rejonowego Zarządu Infrastruktury, kończąc pracę w Zarządzie na stanowisku Zastępcy Szefa.
Po 40 latach służby i pracy w Resorcie Obrony Narodowej pożegnaliśmy także dwóch cenionych, doświadczonych i bardzo wartościowych pracowników wojska.
Pan Andrzej GAWLIK - absolwent Wyższej Szkoły Oficerskiej Wojsk Inżynieryjnych. Służył w Jednostce Wojskowej na Sołtysowicach jako dowódca plutonu i kompanii. Wieloletni, zatrudniony od 1996 roku pracownik RZI Wrocław na stanowiskach: Kierownika Bazy transportu i Bazy sprzętowo – transportowej, Sekcji sprzętu technicznego i ppoż.
Pan Andrzej MITA - pilot klasy mistrzowskiej na śmigłowcach bojowych. Przez 20 lat służył w 56 kujawskim pułku śmigłowców bojowych w Inowrocławiu. W latach 1999 – 2002 pełnił funkcję zastępcy Szefa Wojsk Lotniczych Śląskiego Okręgu Wojskowego. W Rejonowym Zarządzie pracował od 2011 r. jako starszy referent ds. mobilizacyjno – kadrowych.
„Trzeba wiedzieć kiedy ze sceny zejść” – cytował podczas krótkich podziękowań Pan Andrzej MITA i w tym duchu, szanując podjęte decyzje, gratulujemy wszystkim Panom ogromnych osiągnięć zawodowych oraz życzymy dalszych sukcesów.
 
Ministerstwo Obrony Narodowej
Katalog stron wojskowych