BIP
Rejonowy Zarząd Infrastruktury we Wrocławiu
Aktualności
Święta Majowe
04.05.2016
29.04.2016 r. uroczysty apel dla uczczenia Świąt Narodowych.

 29.04.2016 r. Kadra oraz Pracownicy Rejonowego Zarządu Infrastruktury we Wrocławiu uczcili na uroczystym apelu zbliżające się święta majowe.

Uroczystą zbiórkę poprowadził Zastępca Szefa RZI ppłk Przemysław BRELIŃSKI, który w swoim wystąpieniu przypomniał historyczne podłoże wielu majowych uroczystości.
„W kalendarzu majowym jest wiele dat, które przypominają nam, byśmy pozostali wierni wartościom, które w ciężkich i kluczowych dla naszego narodu chwilach ocaliły nas i dawały nadzieję na odzyskanie utraconej wolności i niepodległości” – rozpoczął ppłk BRELIŃSKI, nawiązując do dwóch najważniejszych uroczystości: Rocznicy Uchwalenia Konstytucji i zbliżającej się Rocznicy Zakończenia II Wojny Światowej.
Przedstawił także wagę naszych symboli narodowych, w tym flagi państwowej, w kontekście zbliżającego się jej święta. Następnie nawiązał do obchodzonego 1 maja Międzynarodowego Dnia Solidarności Ludzi Pracy oraz rocznicy wstąpienia Polski do struktur Unii Europejskiej.
Przygotowany apel stał się także okazją do oficjalnego pożegnania, odchodzącego z Zarządu Kierownika Sekcji Gospodarki Komunalnej i Energetycznej Pana Piotra Kanduta.

Ministerstwo Obrony Narodowej
Katalog stron wojskowych